Дневен хороскоп за 22 ноември

ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да извлечете добра поука. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте конфликтни ситуации. БИК ЉУБОВ: Во...

Луѓето родени во овие четири хороскопски знаци имаат најубав стил

Кога ќе погледнете некои луѓе, веднаш помислувате дека се родени со добар вкус. Секоја нивна дневна комбинација изгледа совршено, а нивните домови можат да красат насловни страници на разни магазини. Луѓето родени во следниве хороскопски знаци се најкреативни и имаат...

Дневен хороскоп за 21.11.2018

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема да ви биде тешко бидејќи сте добро расположени и полни со енергија. Одличен момент да го поправите односот со саканата...

Дневен хороскоп за 20. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Пробајте добро да размислите пред да донесете капитални одлуки. Парите очекувајте ги кон крајот на денот. Љубов: Во емотивниот живот морате да поставите реални темели. Здравје: Контраиндикации на лекарства. БИК Работа: Очекувате позајмица од некој близок пријател или од саканата личност. Љубов: Средба...

Дневен хороскоп за понеделник – еден знак ќе има навистина убав ден

Овен Не сте сигурни колку можете да ѝ верувате на една личност која константно се нуди да ви помогне за некои прашања. Сметате дека кај неа постои извесна форма на манипулативност и веројатно сте и во право. Слободно сметајте дека...

Тие немаат баш среќа: Три најголеми баксузи во целиот хороскоп

Ова се трите хороскопски знаци кои најчесто се прашуваат што згрешиле да ги снајде таква судбина. Девица Девиците се вешти во решавањето на туѓите проблеми и во советувањето, но самите на себе не умеат да си помогнат. Кога се нервозни, тие...

Расправии на неколку полиња денеска го очекуваат овој знак – Дневен хороскоп 17.11.2018

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...

Ретроградниот Меркур почнува денеска: Овие работи никако не смеете да ги правите!

Дури и ако не сте по астрологијата, сигурно сте слушнале за ретроградниот Меркур. Сигурно многупати сте слушнале дека луѓето се жалат на него, него го обвинуваат за многу работи и со нетрпение чекаат да помине. Кој е крив?Зошто?Кога поминува? Во...

Многу љубов, пари и пријатна средба за овој знак денеска – Дневен хороскоп (16.11.2018)

Директниот од на Венера овој петок е главна вест од ѕвезденото небо. Венера конечно од ретроградната положба тргнува после долги 40. дена. И без ваше вплеткување вашиот живот ќе биде прочистен од луѓе кои во вас будат немир и...

НОВА МОЖНОСТ ЗА ЗАРАБОТКА И НОВА ЉУБОВ ДЕНЕСКА ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04) Со помош на добрите идеи кои ги имате лесно остварувате напредок на деловен план, ве очекува позитивен период. Можно е да не сте го забележале новиот додворувач кој на сите можни начини се обидува да го...
- Advertisement -

Latest News

Заеви даваат зелено светло за рeкeт, Филипче им настапува на митинзи, а граѓаните со живoт ја плaќaат цeнaта на лaгитe од 2016

Венко Филипче да се посветеше само на глумачко-политичката кариера во крими филмот на Заеви, Министерството за здравство ќе го...
- Advertisement -

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и...

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје. -во периодот од 08:15...

Денес не очекува сончево веме во претпладневните часови, попладне нecтaбилнo со пoрoен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во врска им претстои добар период,...