September 22, 2020, 2:55 pm

Многу среќа, пари и убави моменти за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп (09.12-2018)

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите...

Дневен хороскоп за 07 декември

Овен Ве очекува среќа на полето на љубовта. Ве очекува можност да остварите поместување и да најдете решение за некои проблеми. Ви се допаѓа личност која не е од исто потекло или е поврзана со странство. Ве очекува врска. Слаба циркулација. Бик Пред вас...

Дневен хороскоп за 06 декември

Овен Можни се недоразбирања во работното окружување, особено со вашите надредени. Саканата личност се труди околу вас, но вие не сакате да и дадете доволно внимание. Внимавајте на бубрезите. Бик Работите прекувремено. Имате многу обврски. Запаѓате во монотонија во љубовта и сите работи ви стануваат...

Дневен хороскоп: 05.12.2018

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во животот. Имате чувство дека емоциите ви ги комплицираат работите. Можен е пад на имунитетот. Бик Не реагирате...

Дневен хороскоп за 04 декември

Овен Вашата упорност на крајот ќе се покаже како особина која се исплати и поради која ќе постигнете одлични резултати. Имате огромна желба да бидете со личноста која ви се допаѓа, но ви се чини дека тоа е невозможно. Потребен ви е...

Подгответе се: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат одлична недела!

Ако сте родени во еден од овие знаци, првата недела од декември ќе ви биде најдобрата досега! Ве очекуваат толку многу позитивни енергии и неверојатен напредок, што нема да знаете на која страна попрво да се свртите и да...

Неповолен ден полн со изненадувања за овој знак – Дневен хороскоп (03.12.2018)

Еве ни го и првиот понеделник во декември, во месецот преполн со разновидни аспекти, а денешниот ден не донесува ништо посебно ново на тоа поле. Бидејќи веќе наредниот ден не чека квадрат на Марс и Сонце и ден преполн...

ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, МАТЕРИЈАЛНИ ЗАГУБИ: Што вели хороскопот за првиот ден од декември?

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...

Дневен хороскоп: 30.11.2018

Овен Вашата загриженост може негативно да се одрази на ситуацијата на работа бидејќи на колегите им правите притисок без потреба. Заладување меѓу вас и саканата личност. Тоа може да потрае подолго време, а овој период се јавува и трета личност. Внимавајте на...

Дневен хороскоп: 29.11.2018

Овен Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови. Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите. Немате здравствени проблеми. Бик Можете да очекувате добра...
- Advertisement -

Latest News

МВР: Досега 16 лица се повикани во станица поради навивачките инцидeнти

Скопската плиција во изминатите денови интензивно работела на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и...
- Advertisement -

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата. Ние секогаш сме заедно...

Мисајловски: Во дpжaвaтa никoj нe знae нa кoj нaчин yчeницитe ќe cлeдaт нacтaвa

Владо Мисајловски, пратеник во Собранието на денешната собраниска седница рече дека сакал да се обрати на замениците министри, но тие не биле присутни и...

Бектеши им порача на новинарите да научат албански

Министерот за економија Крешник Бектеши денешната прес-конференција ја започна на албански јазик, а потоа на македонски, како што рече „од почит кон најголемиот етникум“....

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ...