September 24, 2020, 8:02 pm

ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, МАТЕРИЈАЛНИ ЗАГУБИ: Што вели хороскопот за првиот ден од декември?

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...

Дневен хороскоп: 30.11.2018

Овен Вашата загриженост може негативно да се одрази на ситуацијата на работа бидејќи на колегите им правите притисок без потреба. Заладување меѓу вас и саканата личност. Тоа може да потрае подолго време, а овој период се јавува и трета личност. Внимавајте на...

Дневен хороскоп: 29.11.2018

Овен Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови. Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите. Немате здравствени проблеми. Бик Можете да очекувате добра...

Дневен хороскоп: 28.11.2018

Овен Пред вас е поволен ден во кој ќе добиете поддршка за реализација на своите планови. Можете да се надевате на позитивна атмосфера во комуникација со личноста која ја сакате. Многу енергија имате во себе. Бик Сите работи се под контрола и се тече...

Дневен хороскоп: 27.11.2018

Овен Неочекувана понуда за работа доаѓа до вас, па добро треба да размислите дали го сакате тоа. Потребно ви е време за да сфатите што сакате. Ве очекува интересна средба со личност која ви значи. Можете да очекувате поволен ден за...

Дневен хороскоп (26.11-2018)

Овен Не можете да се потпрете на колегите денеска, а имате многу обврски. Можно е да запознаете интересна личност која во вас ќе пробуди силни емоции. Наскоро ќе бидете во врска. Зголемете го внесот на витамини и течности. Бик Имате шанса малку да се...

Дневен хороскоп за 25. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Доколку денеска вашиот ден е работен, вие барате соработници. Немате премногу време да се оддалечувате на локации кои не ви се на дофат. Љубов: Семејството е заедно. Партнерот и вие денеска одлично соработувате. Здравје: Намалете го внесот на брза храна. БИК Работа:...

Дневен хороскоп за 23. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Подготвувате нов проект и потребна ви е концентрација затоа што креативноста не ви оди денеска. Љубов: Лесна прошетка, опуштена атмосфера без тензија. Брачните парови после долго време гледаат заедно во ѕвездите. Здравје: Внимавајте на кичмата. БИК Работа: Лов во „матно“. Нешто се...

Дневен хороскоп за 22 ноември

ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да извлечете добра поука. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте конфликтни ситуации. БИК ЉУБОВ: Во...

Луѓето родени во овие четири хороскопски знаци имаат најубав стил

Кога ќе погледнете некои луѓе, веднаш помислувате дека се родени со добар вкус. Секоја нивна дневна комбинација изгледа совршено, а нивните домови можат да красат насловни страници на разни магазини. Луѓето родени во следниве хороскопски знаци се најкреативни и имаат...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...
- Advertisement -

Ивановски: Првиот дел од пругата кон Бугарија Владата ветуваше дека прво ќе биде завршен до март 2019, па до декември 2019, но сѐ уште...

Претседателот на Комисијата за транспорт на ВМРО-ДПМНЕ, Синиша Ивановски вечерва во гостување на Телма телевизија, истакна дека првиот дел од пругата кон Бугарија Владата...

(Видео) Трамп и Меланија гpyбо иcвиркани на погpeбот на cyдијката на Врховниот суд, Рут Бадер Гинзбург

Американскиот претседател Доналд Трамп бил исвиркан денес, додека заедно со неговата сопруга Меланија ѝ оддадале почит на неодамна починaтaта cудијка на Врховниот cуд, Рут...

„Рускоска е oбвинитeл на СДСМ која служи за политички пpoгон на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ“

Тони Менкиноски, претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, вели дека јавната oбвинитeлка Вилма Рускоска е oбвинитeлka...

(Видео) Невидено театарско шоу: Заев стигна од 200.000 евра потkyп кај Мирчо свињарникот, до 50 евра евтин пи-ар за kaзна за возење без кацига

Невидено театарско шоу на премиерот Зоран Заев и неговите придружници на мотор е kaзната од 50 евра која што му стигнала за сторен прeкршок...