October 23, 2020, 6:46 am

Дневен хороскоп за 13 ноември

Овните се нервозни, нова љубов им се насменува на Девиците и Стрелците,Близнаците имаат многу енергија. Прочитајте го хороскопот за 13 ноември. Овен Кај вас е нагласена нервозата и несигурноста, па можно е тоа да се одразува многу на работата. Емоционално не сте задоволни,...

Многу љубов, пари и караници – Дневен хороскоп (12.11.2018)

Овенот патува, Бикот е мрзлив, Ракот не и верува на Водолија, но е близок со Близнаците, Лавот е снаодлив, Девицата зборува само за љубов, Терезијата планира, Скорпијата се натпреварува, Стрелецот е слободен, Јарецот е тежок, Рибите уживаат во љубовта… Овен Работа Планирате...

Ова се најпознатите карактеритики на секој хороскопски знак

Секој знак од зодијакот има некои предности и особини кои го прават специфичен. Ова се добрите страни на секој хороскопски знак. Овен Ќе се впушти во непознатото со следната изрека „Кој не ризикува, тој не профитира“. Нагонот кон победата му е...

Овој знак денеска ќе биде пред голема одлука – Дневен хороскоп 10.11.2018

ОВЕН Вашиот професионален настап има силно влијание врз нечија одлука или на промената на условите во новата фаза на деловната соработка. Важно е да прифатите компромин, како почетна ориентација за понатамошното продолжување на деловните договори. Исполнете ги своите семејни обврски....

Ноември носи комплициран период за три хороскопски знаци

Според астрологијата, завршува периодот на Вагата, па со ѕвездите почнува да владее Скорпијата, чија енергија ќе биде најизразена до 23 ноември. Скорпијата е под директно влијание на Марс, а нејзиното влијание ќе може да се забележи врз сите хороскопски знаци....

Дневен хороскоп за 07 ноември

Пред Биковите е љубовна врска која ќе трае долго, Близнаците ќе се зближат со личноста која им се допаѓа, Раковите почнуваат врска, Вагите имаат љубовни дилеми. Прочитајте го хороскопот за 07 ноември. Овен Послушајте ја својата интуиција. Така ќе ги донесете сите...

Дневен хороскоп за 06 ноември

Доаѓа ново познанство за Биковите, Шкорпиите имаат големи очекувања во љубовта, Стрелците се нетрпеливи и брзоплети. Прочитајте го хороскопот за 06 ноември. Овен Можно е во текот на денешниот ден да имате некои неповолни околности кои негативно ќе се одразат на вашата...

САРКАСТИЧЕН ХОРОСКОП:Озборувачи, посесивни, нарциси…

Луѓето, читајќи го хороскопот, гледаат само убавини за нивниот знак. Меѓутоа, на Интернет циркулира хумористичен и саркастичен приказ на карактеристиките на секој знак. Иако ова е забавно, размислете колку во овие прикази всушност ја има вистината! Бидејќи тие не...

Дневен хороскоп за 03 ноември

Овните се трудат да дојдат до подобра заработка, Раковите се мрзеливи, Стрелците имаат многу обврски. Прочитајте го хороскопот за 03 ноември. Овен Се трудите да дојдете до подобра заработка, но не ив оди. Денешниот ден не е поволен за работа. Сигурни сте во...

Дневен хороскоп за 27 октомври

Биковите ги очекува ново познанство, Лавовите треба да избегнуваат кавги. Прочитајте го хороскопот за 27 октомври. Овен Пробувате да дојдете до некои промени, но тоа не ви оди од рака. Можно е да имате трема пред средбата со личност која многу ви значи....
- Advertisement -

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...
- Advertisement -

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...