Неповолен ден полн со изненадувања за овој знак – Дневен хороскоп (03.12.2018)

Еве ни го и првиот понеделник во декември, во месецот преполн со разновидни аспекти, а денешниот ден не донесува ништо посебно ново на тоа поле. Бидејќи веќе наредниот ден не чека квадрат на Марс и Сонце и ден преполн...

ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, МАТЕРИЈАЛНИ ЗАГУБИ: Што вели хороскопот за првиот ден од декември?

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...

Дневен хороскоп: 30.11.2018

Овен Вашата загриженост може негативно да се одрази на ситуацијата на работа бидејќи на колегите им правите притисок без потреба. Заладување меѓу вас и саканата личност. Тоа може да потрае подолго време, а овој период се јавува и трета личност. Внимавајте на...

Дневен хороскоп: 29.11.2018

Овен Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови. Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите. Немате здравствени проблеми. Бик Можете да очекувате добра...

Дневен хороскоп: 28.11.2018

Овен Пред вас е поволен ден во кој ќе добиете поддршка за реализација на своите планови. Можете да се надевате на позитивна атмосфера во комуникација со личноста која ја сакате. Многу енергија имате во себе. Бик Сите работи се под контрола и се тече...

Дневен хороскоп: 27.11.2018

Овен Неочекувана понуда за работа доаѓа до вас, па добро треба да размислите дали го сакате тоа. Потребно ви е време за да сфатите што сакате. Ве очекува интересна средба со личност која ви значи. Можете да очекувате поволен ден за...

Дневен хороскоп (26.11-2018)

Овен Не можете да се потпрете на колегите денеска, а имате многу обврски. Можно е да запознаете интересна личност која во вас ќе пробуди силни емоции. Наскоро ќе бидете во врска. Зголемете го внесот на витамини и течности. Бик Имате шанса малку да се...

Дневен хороскоп за 25. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Доколку денеска вашиот ден е работен, вие барате соработници. Немате премногу време да се оддалечувате на локации кои не ви се на дофат. Љубов: Семејството е заедно. Партнерот и вие денеска одлично соработувате. Здравје: Намалете го внесот на брза храна. БИК Работа:...

Дневен хороскоп за 23. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Подготвувате нов проект и потребна ви е концентрација затоа што креативноста не ви оди денеска. Љубов: Лесна прошетка, опуштена атмосфера без тензија. Брачните парови после долго време гледаат заедно во ѕвездите. Здравје: Внимавајте на кичмата. БИК Работа: Лов во „матно“. Нешто се...

Дневен хороскоп за 22 ноември

ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да извлечете добра поука. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте конфликтни ситуации. БИК ЉУБОВ: Во...
- Advertisement -

Latest News

Дpckи, безобpaзни и нacилни мажи не ни требаат: Снеже Велков со моќен статус кој треба да го прочита секоја жена

Моќен статус на Снеже Велков кој треба да го прочита секоја жена! Снеже не ретко знае, својата моментална инспирација, понесена...
- Advertisement -