Category: Хроника

ПОНЕДЕЛНИК 9-ТИ МАЈ:Панихида во чест на загинатите полицајци од Диво насеље

Панихида во чест на полициските служебеници кои на 9-ти мај минатата година ги оставија своите животи во населбата Тоде Мендол, односно „Диво насеље“ ќе биде организирана во понеделник 9-ти мај ,со почеток во 12 часот во Соборниот храм „Свети Никола“ во Куманово. На годишнината од терористичкиот напад граѓаните на Куманово ќе им одадат чест на младите […]

„СЕЉАЧКАТА РЕНЕСАНСА“ НА СОРОСОИДНИТЕ БОТОВИ: Уништена фасадата на Основниот Суд 1 од страна на хулиганите на СДСМ!

 • May 3, 2016
 • Коментари
Хулиганите предводени од СДСМ и Сорос удрија по кривичниот суд. Група демонстранти вечерва ја уништија и фасадата на Основниот суд – Скопје 1 фрлајки боја кон зградата од објектот во кој што денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговите соработници бараа да продолжи судскиот процес за случајот Пуч, откако претседателот Иванов ги запре постапките […]

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНАТО: Тешка сообраќајка на патот Тетово – Скопје!

 • May 3, 2016
 • Коментари
Денеска нешто по 12 часот на стариот пат Тетово- Скопје кај добарски подвозник автомобил „хјундаи“ загубил контрола, удрил во бетонскиот столб и се превртел, при што М.М (38) од Тетово од здобиените повреди на пат кон тетовската болница починал, пренесе МИА. Според првичните информации, возачот (31) Р.М од Тетово се здобил со тешки телесни повреди […]

,,ДНЕВНИК“: Полицајците морале да ја обијат вратата, станот на Крпач бил заклучен од внатре

 • April 30, 2016
 • Коментари
Станот во скопската населба Kапиштец во кој беше пронајдено телото на Kоста Kрпач бил заклучен однатре по што полицајците што први пристигнале на местото морале по неколку часа да ја обијат вратата за да влезат, а неговата сопруга била повикана како сведок, а не да ја отвори вратата, дознава ДНЕВНИК од полициски извори. Инаку Kрпач […]

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОТВРДИ ПРЕСУДАТА: 14-години затвор за Насер Ештрефи убиецот на матурантот Ангел Петковски

 • April 28, 2016
 • Коментари
Апелација ја потврди казната за Насер Ештрефи кој го уби матурантот Ангел Петковски во мај 2014 година во скопската населба Ѓорче, настан за кој Македонија се крена на нозе. Како што пишува ДНЕВНИК, 20-годишниот Насер ќе одлежи 14 години затвор, откако Судот ги одби жалбите. Убиството кое ја потресе Македонија се случи во мај 2014 […]

(Видео)ПРОДОЛЖУВА ИДЕНТИФИКУВАЊЕТО НА ХУЛИГАНИТЕ: Александар Богоевски, Вања Тодоровски и редица други!

 • April 28, 2016
 • Коментари
Продолжува идентификувањето на насилниците и хулиганите кои во последните две недели дивееа низ Скопје, при што успеаа да ја демолираат и запалат Народната канцеларија на Претседателот Иванов, да ги осквернават спомениците и богохулеа лепејќи фластери врз устата на Богородица Досега идентификувани се десетици хулигани, меѓу кои и Горјан Тозија, професорот Калајџиев, Здравско Савески, Огнен Узуновски […]

АПЕЛАЦИЈА ПОТВРДИ:14 години затвор за момчето кое го уби матурантот Ангел

 • April 28, 2016
 • Коментари
Апелација ја потврди казната за Насер Ештрефи кој го уби матурантот Ангел Петковски во мај 2014 година во скопската населба Ѓорче, настан за кој Македонија се крена на нозе. Како што пишува ДНЕВНИК, 20-годишниот Насер ќе одлежи 14 години затвор, откако Судот ги одби жалбите. Убиството кое ја потресе Македонија се случи во мај 2014 кога […]

НЕПРЕБОЛ: Пред 15 години беа масакрирани припадниците на АРМ кај Вејце

 • April 28, 2016
 • Коментари
Денеска се навршуваат 15 години од масакрот кај Вејце, во кој загинаа осум припадници на Армијата на Република Македонија и на Министерството за внатрешни работи во конфликтот во 2001 година. Министерот за одбрана Зоран Јолевски и Началникот на ГШ на АРМ, генерал потполковник Методија Величковски, ќе положат цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на полкот […]

(Видео)КАЛАЈЏИЕВ ХУЛИГАНОТ: Професор на факултет со хулигански манири и вандалски нагони фрла камења кон полицијата и боја на спомениицте!

 • April 26, 2016
 • Коментари
Еден од фаворитите на СДСМ за специјален јaвен обвинител, поранешен декан за настава на Правниот факултет Гордан Калајџиев, застана рамо до рамо со хулиганите предводени од СДСМ и СОРОС во атакот врз македонските спомен обележја. Изминативе денови, медиумите пишуваа дел од оваа толпа е и професорот Гордан Калајџиев, а оваа снимка несомнено го потврдува тоа. […]

СИТЕ КОИ ВАНДАЛИЗИРАЛЕ НА ПРОТЕСТИТЕ ЌЕ СЕ НАЈДАТ ТУКА: Полицијата трага по повеќе лица за овие кривични дела!

 • April 26, 2016
 • Коментари
Полицијата и Јавното обвинителство досега поради вандализмот на протестите спроведе десетина лица, од кои петмина добија куќен притвор во траење од 8 дена, неколкумина заработија кривични пријави, а десетина ќе одговараат прекршочно поради нередите предизвикани на протестите организирани од СДСМ и соросоидите Меѓу приведените е и Здравко Савевски од „Левица“ кој на снимките јасно се […]
Страница 215 од 216« Прво...190200210«212213214215216 »