Category: Хроника

ФИЛМСКА ТРКА СО НАРКОДИЛЕРИ КАЈ ПЕТРОВЕЦ

 • July 3, 2016
 • Коментари
СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога поднесе кривична пријава до ОЈО Скопје против Г.Н.(33) и Ф.М.(25), од Свети Николе поради постоење основи на сомнение дека неовластено набавиле наркотична дрога марихуана, наменета за улична продажба на уживатели во Свети Николе.   За стореното кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции […]

(Видео)„ПЛЕНУМЦИТЕ“ ИЗВАДИЈА НОЖ: Хулиганите на СДСМ со нож се закануваа на студенти, а потоа избегаа!

 • July 2, 2016
 • Коментари
Станува јасно дека зад насилството на денот на студентските избори не стои никој друг туку СДСМ и СОРОС. Откако најпрво преку агитирање на лице место, навреди, попречување на новинари во вршење на својата работа, блокирање на изборниот процес и попречување на работата на изборните комисии се обида да го саботираат изборниот процес, тие подоцна се […]

ТРАГЕДИЈА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПАТИШТА: Петчлено семејство настрада во сообраќајка – загина таткото на трите малолетни деца!

 • July 1, 2016
 • Коментари
Петчлено семејство од соседна Србија не стигна на својата летна дестинација. Во тешката сообраќајна несреќа што се случи рано утрово околу 5 часот загина татко на три малолетни деца , а мајката и трите дечиња се повредени. Извесен период пред да се случи несреќата сопругот почуствувал замор, па на возачкото место го заменила сопругата. Возејќи […]

(Вознемирувачко видео)ЉУМИ СЕ МРДНА ОД УМОТ: Тешка шизофренија, длабока растроеност и психоза!

Еден од најпознатите карикатури на ЛГБТ заедницата во Македонија, воедно и еден од предводниците на платениците на СДСМ, инаку чест гостин во амбасадата на САД , вчеравечер тотално се мрдна од умот за време на таканаречените протести на таканаречениот „Студентски Пленум“ организиран од СДММ при СДСМ Љуми ” Мажиштето ” pic.twitter.com/H1fE6YeAsm — Кокран (@Kokran2) July […]

ПРИВЕДЕНИ НЕКОЛКУМИНА ВРАБОТЕНИ ВО КАТАСТАРСКАТА УПРАВА

 • June 30, 2016
 • Коментари
Попладнево, три лица вработени во катастарската управа се приведени поради сомнение дека ја злоупотребиле службената положба и овластувањата. Акцијата, според информации на Прес 24 ја реализира финасиската полиција, откако случајот бил детектиран и пријавен од внатрешната контрола на катастарот. Веднаш по пријавувањето, финансиската полиција отпочнала со преземање на мерки и дејствија за документирање на незаконското […]

ЈИЛДИРИМ:Триесет и шест загинати и 147 ранети во нападот на истанбулскиот аеродром „Ататурк“

 • June 29, 2016
 • Коментари
Триесет и шест луѓе загинаа во тројна експолозија на бомбаши самоубијци на истанбулскиот аеродром Ататурк, изјави турскиот премиер Бинали Јилдирим. – Меѓу жртвите може да има и странци, додаде тој. Бројот на ранети е 147, голем дел од нив се со сериозни повреди. Според Јилдирим, тројца терористи прво пукале врз луѓето пред да активираат на […]

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ ПРИЛЕП: Едно лице загина – затворен патот Прилеп – Битола

 • June 28, 2016
 • Коментари
Женско лице чиј идентитет засега не е познат загина во сообраќајна несреќа кога попладнево се случи на излезот од Прилеп, на патот кон Битола. Според првичните информации до кои дојдовме во несреќата учествувале автомобил „Пасат“ и веспа управувана од женското лице кое од добиените повреди починало на лице место. Во тек е извршување на увид, […]

ХОРОР ВИКЕНД ВО МАКЕДОНИЈА: Распаднат маж го јаделе животни, загина дете, прегазена жена…

 • June 27, 2016
 • Коментари
Овој викенд беше исполнет со трагедии и несреќни инциденти и настани. Шестгодишно дете почина во несреќен случај викендов во лифт во станбена зграда лоцирана помеѓу булеварот „Трета македонска ударна бригада“ и улицата „Панчевачка“ во Куманово. Момчето живеело во станбената зграда. Случајот го потврди кумановската полиција. Исто така, за жал шеесет и деветгодишна жителка на Гостивар […]

ПУКАЊЕ НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ: Полицаец со „Калашњиков“ пукал во возило и повредил шверцер на мигранти!

Вчера доцна попладнето полициски службеници од Неготино се обиделе да запрат две возила во кои наводно се превезувале мигранти. На дадениот знак на полицијата тие  не застанале и продолжиле кон автопат Велес-Скопје. Кај штипската клучка, биле пресретнати од веќе  поставени патроли од полицијата. Според податоците, било сопрено возило мерцедес, додека второто возило марка ауди со […]

СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ЕЗЕРО МЛАДОСТ-ВЕЛЕС: Седум повредени

 • June 27, 2016
 • Коментари
Седум лица од кои три девојки, две жени и две момчиња се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска околу 12 часот на патот Езеро Младост – Велес. Сите повредени се вон животна опасност и се оставени на лекување и опсервација  во Хирушкото одделение при велешката Општа болница, велат од велешката служба за  Итна помош. Како […]
Страница 221 од 229« Прво...190200210«219220221222223 » ...Последно »