Category: Хроника

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СТРУШКО: Запленети околу 40 кг. марихуана

 • October 9, 2016
 • Коментари
Голема полициска акција во струшко за спречување трговија со дрога. Ноќеска полицијата спровела акција во која како што дознаваме во патничко возило се пронајдени меѓу 30-40 кг. марихуана. Две лица во моментот се во Судот во Охрид каде даваат исказ пред судија на предходна постапка.

СООБРАЌАЈКА КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКА: Тројца повредени

 • October 9, 2016
 • Коментари
Три лица се повредени во сообраќајна несреќа се случи кај Железничката станица во Скопје. Од МВР  ја потврдуваат несреќата истакнувајќи дека во истата, според првичните информации, учествувале автомобил „Голф“ со велешки регистерски ознаки и автомобил „Сеат“. Повредените лица со возило на Итна медицинска помош се пренсени во ГОБ „Св. Наум Охридски“ но засега нема детали […]

Неколку возила запалени на паркинг во Радишани

 • October 8, 2016
 • Коментари
Во пожар што избувнал ноќеска во 2:50 часот на паркинг на улица „Радишанска“ во Скопје се опожарени неколку возила. Се уште не е позната причината за опожарувањето, како и од кое возило започнал пожарот. Како што соопшти МВР, во пожарот целосно се опожарени “Фиат Пунто“, сопственост на Г.Љ. (1997) од Скопје и “Сузуки Свифт“ сопственост […]

ПОЖАРНИКАРИТЕ ГО ВАДЕЛЕ ОД АВТОМОБИЛОТ: Светски познатиот Зоран Маџиров во коматозна состојба откако доживеа сообраќајка!

 • October 7, 2016
 • Коментари
Светски познатиот музичар Зоран Маџиров попладнево тешко настрада во страотна сообраќајна незгода. Во коматозна состојба, Маџиров е префрлен на Карил во Скопје, каде лекатрите се борат за неговиот живот, потврдуваат извори од струмичката „Општа Болница“. Според првичните сознанија, Маџиров возел автомобилот марка Meрцедес, а по несреќата пожарникарите морале да го сечат возилото за да го […]

КОГА ЕВОЛУЦИЈАТА ЌЕ ЗАГЛАВИ: Заробен златен-сури орел, кој е заштитен со највисок акт на заштита!

 • October 7, 2016
 • Коментари
Цивилизациската еволуција не секогаш и секаде работела согласно темпото по кое поголемиот дел од луѓето еволуирале во свесни битија, кои освен за сопствената добробит, се грижат и за доброто на нивната животна средина, вклучително и грижата за животните, одговорност која паѓа врз цивилизираното човештво. Очгиледно цивилизациската еволуција затаила кај овие двајца примероци на луѓе фотографирани […]

ОГРАБЕНА ВОДИТЕЛКАТА НА КАНАЛ 5: Јелена Спенџарска ограбена кај Буњаковец!

 • October 5, 2016
 • Коментари
Водителката Јелена Спенџарска преку својот Фејсбук им соопшти на своите пријатели за немилиот настан кој вчеравечер нешто пред полноќ и се случил кај скопски Буњаковец. Имено, Јелена била жртва на кражба од која останала без документи, лаптоп, алишта, чанта … Се со цел да се најдат барем украдените документи, Јелена побара од пријателите да ја […]

Почина момчето прегазено кај Петровец

 • October 5, 2016
 • Коментари
Деветнаесет годишниот Х.К. од населбата Гоце Делчев на 1-ви месецов им подлегнал на тешките повреди кои ги здобил во сообраќајна несреќа случена на 20-ти минатиот месец. Од полицијата информираат дека момчето починало на КАРИЛ.  Несреќата се случи во населбата Гоце Делчев на локалниот пат кон село Петровац. Управувајќи автомобил „мерцедес“ со скопски регистерски ознаки, Ј.Д.(54)  удри […]

ТРОЈЦА МАЖИ ОСТАНАА БЕЗ ПРСТИ: Мелеле пиперки со бормашина во Кавадарци

 • October 5, 2016
 • Коментари
Тројца мажи во Kавадарци изгубиле прсти додека мелеле пиперки за ајвар со помош на електрична бормашина. Немилите настани се случиле изминативе неколку дена, а вчера сите тројца биле оперирани во ист ден. Информацијата ја потврди началникот на хируршкото одделение при Општата болница во Kавадарци, д-р Дано Kулев. – Станува збор за три лица кои на […]

КОШАРКАР ПОЧИНА НА ТРЕНИНГ ВО ОХРИД

 • October 5, 2016
 • Коментари
Американскиот кошаркар со иницијали М.К.Т. (26) починал вчера во спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид. Од полицијата информираат дека кошаркарот пристигнал во Охрид со цел да игра за кошаркарскиот клуб АВ Охрид. Неофицијално, на кошаркарот му се слошило за време на првиот тренинг, по што починал во салата. Веднаш била повикана Итна медицинска помош која […]

ПРЕГАЗИЛ ВЕЛОСИПЕДИСТ: Па починал од претрпениот шок!

 • October 3, 2016
 • Коментари
Возач прегазил велосипедист на локалниот пат Штип-Караорман. 51-годишниот штипјанец управувајќи со Лада Нива изгубил контрола, и удрил во повозрасен човек на велосипед. Велосипедистот за жал починал на лице место. Како што јавува Канал 5, поради претрпениот шок, попладнево починал и возачот на автомобилот кој го прегази велосипедистот.
Страница 363 од 388« Прво...340350360«361362363364365 » 370380...Последно »