January 25, 2021, 8:51 pm

КОЈ Е МАРТИН ЈАНУШЕВ: Младо момче и фудбалер на Локомотива, Маџари Солидарност и 11 Октомври!

Дваесет и осум годишниот Мартин Јанушев кој вечерва со неколку истрели во главата беше убиен пред кафулето „Ред кафе“ во Аеродром спортската јавност го памети последно како играч за фудбалскиот клуб Локомотива. Мартин е роден на 28.07.1989 во Скопје. Последен...

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО: Не еден, туку двајца пукале во Јанушев!

Не еден, туку двајца напаѓачи пукале во Мартин Јанушев, кој попладнево беше убиен во населба Аеродром, дознава Фокус од неофицијални извори. Според извори на Фокус, Јанушев бил поранешен фудбалер, а во последниот период се занимавал со кик-бокс. Поплднево тој беше застрелан...

ПОЧИНА МАРТИН ЈАНУШЕВ: Момчето застрелано во Аеродром, почина

Лицето М. Ј., кое беше застрелано вечерва на улицата Владимир Комаров во населбата Острово, било донесено во болница без знаци на живот, соопшти Министерството за здравство. -Во врска со лекарскиот третман на застреланото лице во Аеродром, информираме дека лицето било...

ПИШТОЛОТ СО КОЈ Е ЗАСТРЕЛАН ЈАНУШЕВ СЕУШТЕ ПРЕД „РЕД КАФЕ“: Врие од полиција пред скопското кафуле, каде што беше пукано врз Мартин Јанушев!

Напаѓачот кој со 5 куршуми вечерва во 18:00 часот го застрела фудбалерот Мартин Јанушев, во Аеродром пред кафулето „Ред Кафе“ го фрлил пиштолот на местото на настанот и избегал во непознат правец. Во моментов врие од полиција на улицата „Владимир...

ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ЗАСТРЕЛАНИОТ ФУДБАЛЕР: Пет куршуми во пределот на главата и вратот, фудбалерот на операција!

Како што јавува МИА, фудбалерот Мартин Јанушев тешко е повреден во оружен инцидент на улицата „Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром. Очевидци за агенцијата велат дека фудбалерот е погоден со четири до пет куршуми во пределот на главата и вратот....

ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ: Напаѓач со пиштол пукал во главата на активен фудбалер, па побегнал!

Едно лице е тешко повредено во оружен инцидент на улицата „Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром. МИА дознава од очевидци дека со четири до пет куршуми во пределот на главата и вратот е погодено лицето М.Ј., активен фудбалер. Случајни минувачи го...

ПОВЕЌЕ НЕ Е БЕЗБЕДНО ЗА ДЕЦАТА: Малолетник нападнат на автобуска станица!

Петнаесет годишно момче пред два дена околу 19 часот било нападнто од три непознати лица на автобуска станица на булеварот „Александар Македонски“. Од полицијата информираат дека случајот во полиција вчера го приајвил неговиот татко, Т.Т. (47) од скопско Јурумлери. Непознатите лица...

ИСКРШЕН ИЗЛОГОТ НА РУСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА: Непознати сторители го нападнале рускиот конзулат во Битола!

Непознати сторители попладнево го искршиле стаклото од Рускиот конзулат на Широк Сокак во центарот на Битола - пренесе порталот СДК.мк Од битолската полиција велат дека настанот кај нив бил пријавен во 15.40 часот и дека полициска екипа извршила увид во...

ТЕПАЧКА ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Граѓанин нападнат од неколку лица!

Граѓанин од Шуто Оризари пријавил дека го нападнале неколку лица. – Полицијата излегла веднаш на терен при што во полициска станица е приведено едно лице. Се работи на целосно расчистување на случајот, изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски. Апелира до политичките...

НАПАДНАТИ „АЛФИТЕ“: При акција за апсење во Долно Свиларе, нападната екипа на единицата „Алфи“

Вчера од полициски службеници од единицата “алфа“, било пријавено дека околу 20.45 часот на влез во с. Долно Свиларе – Скопје забележале возило „Фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ш.Л. (36) од истото село (за кого имало...
- Advertisement -

Latest News

Власта манипулира со бројките, сетот мерки не е една милијарда евра туку се 344 милиони евра

Во вечерашната „24 Анализа” на 24 Телевизија Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со...
- Advertisement -