МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ И ПОЗНАТ БИЗНИСМЕН: Држава членка на ЕУ во директна комуникација со МВР се бара ДНК анализа!

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле - Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, дознава Плусинфо, неофицијално.  Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на Институтот за судска медицина во...

ИТАЛИЈАНИ И КОСОВАРИ: Четворица италијани и двајца косовари во кобниот лет?

Четворица италијански граѓани и двајца косовски државјани со патничкиот авион „пајпер“ денеска од Тревизо тргнале на пат за Приштина. На скопскиот аеродром авионот бил пријавен за полнење на гориво, а 4 минути пред слетувањето се изгубил од радарите. Авионот беше...

ОВА Е МЕСТОТО НА ПАДОТ НА АВИОНОТ: Авионот летал кон Приштина, паднал кај селото Кожле – ТВ Нова со изјава од италијанскиот клуб!

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири италијански и двајца косовски...

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА КОБНИОТ ЛЕТ: 3D анимација за авионската несреќа кај Катланово!

Приватен авион со германски национални ознаки кој превезувал шест патници исчезнал од радарот на Контролата на летање на скопскиот аеродром „Александар Велики“, на 10 километри од влезно-излезната писта. Министерството за внатрешни работи информира дека случајот попладнево во 17.40 часот го...

ПОСЛЕДНА ИНФОРМАЦИЈА: Едно тело пронајдено изгорено, патниците се италијански државјани – летале кон Приштина!

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Како што неофицијално дознава КУРИР, едно тело е најдено изгорено и се...

ДЕТАЛИ ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА: Авионот се изгубил од радарот во 17.44 на 10 километри од Скопскиот аеродром!

Во 17:44 часот дежурниот од ДОЦ на РЦ – Север пријавил дека од Контрола на летање примиле повик, дека комерцијален авион со 6 патници им се изгубил од радарот. Како што дознава Курир, се работи за авион марка “Пајпер“ со...

(Обновено)АВИОНОТ ПРОНАЈДЕН ВО ПЛАМЕН: Авион се сруши во близина кај Ветерско во близина на Велес!

Приватен авион кој се обраќал од Дубровник исчезнал во околината на Скопје, дознава iNFOMAX.mk од извори во Контролата на летање на Скопскиот аеродром Авионот со приватен комерцијален лет од Тревизо Италија е пронајден во атарот на селото Ветерско, велешко. Авионот...

АВИОН ИСЧЕЗНА ВО БЛИЗИНА НА СКОПЈЕ: Комерцијален авион исчезна од радарите во близина на Скопскиот аеродром, екипите на терен!

Приватен авион кој се обраќал од Дубровник исчезнал во околината на Скопје, неофицијално дознава iNFOMAX.mk од извори во Контролата на летање на Скопскиот аеродром   Авионот бил мал комерцијален „Пајпер“ од италијанско производство регистриран во Германија. На терен веднаш се излезени...

ЛИСТА НА ПОВРЕДЕНИТЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА ВО ТУРЦИЈА: Еден загинат, на еден патник му се ампутирани нозете!

Пет патници се сериозно повредени. Еден од нив, кој едвај бил извлечен од автобусот, е опериран, но неговата состојба и натаму е критична, пишуваат турските медиуми Еден македонски државјанин на возраст од 40-ина години загина, а 38 се повредени при...

(Видео) СТРАШНА СООБРАЌАЈКА ВО ТУРЦИЈА: Македонец загина, десетици наши туристи повредени, неколку се борат за живот

Еден македонски турист загина, а најмалку 38 се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во близина на градот Текирдаг. Како што објавуваат турските медиуми, македонски туристички автобус, кој се враќал од Истанбул кон Македонија, се судрил со камион. Во автобусот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Седиме на темпиpaна бomба: Економистите на Дојче банк со стpaвично пpeдупредување за декадата на инфлациja

Понатамошното игнорирање на инфлацијата ќе ја одведе глобалната економија до голема криза, се вели во последниот извештај издаден од...
- Advertisement -spot_img