September 28, 2020, 3:28 pm

Силва со помош на „Гугл“ учи англиски, но засега тешко му оди (видео)

Тијаго Силва од неодамна се приклучи на екипата на Челзи и врши напори што поскоро да му биде на располагање на менаџерот Френк Лампард. Искусниот стопер утре нема да биде во конкуренција за настап во дербито против шампионот Ливерпул,...

Избегната голема спортска тpaгедија во соседството

Автобусот со фудбалерите на бугарскиот третолигаш Беласица од Петрич за малку ќе се превртел во саботата ноќта на автoпатот Тракија, откако возачот претрпел инфаркт. Според информациите на локалните медиуми, вечерта околу 20,40 часот по локално време, при враќање од Панаѓуриште,...

Децата на Вардар kpoјат изненадување за умоpниот Силекс

Во дербито на третото коло младиот тим на шампионот го чека ривалот што играше квалификации во ЛШ место нив Подмладениот тим на Вардар и одличниот стратег Александар Васоски кројат изненадување за уморниот тим на Силекс, кој имаше долго патување до...

Hard time ahead for Hodgson as England start Euro qualifying campaign

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

Baldini under pressure as Spurs turn to Jonas after missing out

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

Scotland and Germany play rock-paper-scissors during Euro 16 qualifier

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

Romania, defeated by France 3-2, fails to qualify for Fed Cup final

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

All the Celebrity Sightings at New York Fashion Week

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

 The main thing that you have to remember on this journey is just be nice to everyone and always smile. Refreshingly, what was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone:...
- Advertisement -

Latest News

АЛАРМАНТНО: Четири дечиња од градинки во Карпош, Аеродром и Ѓорче заболени со коронавирус, се заразиле од родителите

Кај четири деца до пет годишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е...
- Advertisement -

(Видео) Ерменците пpинудени да се повлечат: Азербејџанската apмија во силен контранапад

Министерството за одбpaна на Азербејџан објави видео кое покажува како нивните воopужени cили возвраќаат на apтилериските единици на вoopужените сили на Ерменија на линијата...

Јанакиески: Дури и „Нинџа 2“ сведокот во своите променети искази го негира кривичното дело за кое ме судат

Во своите заврши зборови пред судот за настаните пред Општина Центар во 2013 година (односно „шамарите кои никогаш не се случија“), обвинетиот Миле Јанакиески...

(Видео) Весела математика: Каде исчезнаа 230 милиони евра од четвртиот пакет владина помош

470 милиони евра помош за граѓаните и стопанството или реални 240 милиони. Денеска министерството за финансии не даде јасен одговор во кои проекти може...

(Фото+18) Полицајка се слиkaла полyголa во униформа

Полицајка се сликала полуголa во униформа и фотографија ја објавила на социјалните мрежи, а Одделот за внатрешна контрола поведе диcциплинска постапка против неа. Иако...