За Нас

Импресум

Главен и одговорен уредник Александар Митовски Политика Милош Милошевски Деск Зоре Митева Јована Димоска Никита Поп Андонов Репортер Борислав Стоилковиќ Иван Ниневски Монтажа Иван Ниневски Директор на маркетинг Александар Трајановски Webmaster Марко Ладавац Издавач на информативниот портал „Инфомакс.мк“ е Центар за истражување и Анализа, ЦИА ДООЕЛ Скопје Адреса: Мајски Манифест 8, 1000, Скопје
- Advertisement -

Latest News

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....
- Advertisement -

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во градот Скопје. -во периодот од 08:15...

Денес не очекува сончево веме во претпладневните часови, попладне нecтaбилнo со пoрoен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во врска им претстои добар период,...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...