Category: Uncategorized

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Cвeдoштво на Македонците кои се на „пpoколнатиот“ крузер, на кој имаше пациенти со дијагнocтициpaн кopoнавирус

 • February 10, 2020
 • Коментари
Не сме ни малку заштитени, бараме да бидеме прегледани, но сè уште не сме, работиме иако немаме услови за работа, лоша е состојбата на бродот, ама ние “фала богу“ сме добри. – Вака, ексклузивно за Алфа, сведочи велешанката Стефани Панова една од тројцата Македонци “заробени” на крузерот “Дајмонд Принцес”, закотвен во Јокохама. “Од опрема имаме […]

Кака: Нејмар ќе ја освои „Златната топка“ во 2020 година

 • February 6, 2020
 • Коментари
Некогашната ѕвезда на Милан и Реал Мадрид, Рикардо Кака смета оти неговиот сонародник Нејмар е меѓу главните кандидати за освојување на најпрестижната индивидуална награда во светот на фудбалот „Златната топка“.     Кака ова признание го доби во 2007 година по што оттогаш ниту еден друг Бразилец не се искачи на самиот врв со тоа […]

(Фото) ЗА МАЛКУ ИЗБЕГНАТА HEСРЕЌА: Ветерот кој беснee бyтна големо дрво во Карпош на патеката за пешаци

 • February 4, 2020
 • Коментари
Откако медиумите објавија црвен метео аларм во Црна Гора поради силните ветрови, најавеното невреме проследено со дожд и силен ветер во попладневните часови пристигна и во Србија. Во Македонија после натпросечните “пролетни” температури кои траеа неколку дена, се најавуваше пад на температурите како и поголеми врнежи од дожд а на високите места и снег.   […]

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: После пролетните температури, повторно дожд и снег

 • January 31, 2020
 • Коментари
Продолжува период на стабилно време со релативно високи температури за овој дел од годината.     Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер. Од недела ќе има малку повеќе облачност, а поголема промена ќе има од вторник и ќе е проследена со зголемување на облачноста, […]

(Видео) ПАЛЕЛЕ КАБЛИ ПОД КАЛЕ: МВР ги пронајде виновниците

 • January 31, 2020
 • Коментари
Градските инспектори затекнале палење на кабли на просторот под Кале.     „Во текот на оваа вечер дежурните екипи на Инспекторатот на Град Скопје лоцира лица кои вршеа спалување на кабли. Истите се дадоа во бегство при што нивното возило беше оставено. Во координација со МВР лицата се фатени и истите се санкционирани. Нема компромис […]

(Видео)ЗАСТРАШУВАЧКИ СЦЕНИ ВО КИНА: Заклучени станови, затрупани тунели и патишта за да не бегаат заразените од корона вирус

 • January 30, 2020
 • Коментари
Пусти улици и градски превоз, празни рафтови во продавниците, блокади на патиштата и роботи кои им носат храна на заразените пациенти,  се слика и прилика на општата паника која владее во кинеските провинции каде коронавирусот почнал да ги коси човечките животи.         Според последните податоци до сега починати се 170 лица, а […]

КАЛАЈЏИЕВ: СДСМ треба да одговара за изборот на Катица Јанева

 • January 30, 2020
 • Коментари
Во емисијата „Вин вин“ експертот Гордан Калајџиев до пратеничката на СДСМ Калеска Ванчева посочи дека тие како партија треба да одговараат за изборот на Катица Јанева, бидејќи избраа погрешен човек да стане обвинител на СЈО.       -За тоа треба да одговарате. Вие како партија треба да одговарате за изборот на Катица Јанева. А, […]

ПРВО ДОЖД И СНЕГ, ПОТОА ДОАЃА СОНЦЕ: Временска прогноза за последните денови од месец јануари

 • January 28, 2020
 • Коментари
Утре ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.     Во ноќните часови пак и во четврток претпладне се уште ќе има повремени врнежи кои […]

ЛИДЕРСКА ПРЕД РАСПУШТАЊЕ НА ПАРЛАМЕНТОТ: Во петок на иста маса ќе седнат лидерите на седум политички партии

 • January 28, 2020
 • Коментари
Последната средба меѓу лидерите на парламентарните партии се одржа во претседателската резиденција, кога земјава не доби почеток на преговорите со ЕУ. Сега тие ќе се видат пред распуштање на парламентот и распишување на изборите што тогаш ги договорија       На иста маса ќе седнат в петок вечер, на локација во околината на Скопје, […]

ТОРТУРА КАКВА НЕМАЛО НИ ВО ТУРСКО: Вице и Зоран оставаат цели фамилии без леб зошто гласале за ВМРО-ДПМНЕ

 • January 28, 2020
 • Коментари
„Осомничените Зоран Заев, роден на 08.10.1974 година во Струмица со место на живеење на ул. „Младинска“ бр… Струмица, Вице Заев роден на ….година во Струмица со место на живеење на ул. „Браќа Миладинови“ бр…. и Марјан Даскаловски, роден на 04.05.1964 година, роден во Василево Струмица живее на ул. Маршал Тито бр… Струмица, создале криминална група […]
Страница 2 од 102«12345 » 102030...Последно »