Category: Uncategorized

ХЕЛИКОПТЕРОТ НА КОБИ СЕ УРНАЛ НА НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН: Ќе бидат потребни денови да се извлeчат телата од местото на нeсреќата

 • January 27, 2020
 • Коментари
Властите во округот Лос Анџелес соопштија дека може да потрае неколку дена за да се извлечат телата од местото на несреќата, бидејќи хеликоптерот се урнал во непристапен и опасен терен.     Во страшната несреќа синоќа загина НБА-легендата Коби Брајант заедно со својата 13-годишна ќерка Џијана Марија и уште седуммина во хеликоптерот што се урна […]

ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Светот се простува од Коби Брајант

 • January 26, 2020
 • Коментари
Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, објавија ESPN, Fox и останатите американски медиуми.         Брајант кој август наполни 42 години, беше меѓу петте лица во леталото кое се сруши кај градот Калабасас, а никој во несреќата не успеал да преживее. Таа вест ја потврди и полицијата на […]

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ЗАДОЛЖИ ГРАЃАНИТЕ МИЛИОНИ: Град Скопје ќе земе креди од 12 милиони евра за изградба на Забавниот парк

 • January 25, 2020
 • Коментари
Град Скопје ќе земе кредит во висина од 12 милиони евра за изградба на Забавен парк и набавка на реквизити. Одлуката за кредитно задолжување по предлог на градоначалникот Петре Шилегов ќе биде ставена на усвојување од Советот на Град Скопје на седницата в среда. „Со цел дополнително да се поттикне визијата на Град Скопје како […]

ЈОВЕСКИ: Местото на јавниот обвинител нe e да учествува во политичките разговори

 • January 24, 2020
 • Коментари
Местото на јавниот обвинител нe e да учествува во политичките разговори за носењето на Законот за ЈО, смета државниот обвинител Љубомир Јовески.       Доколку се отвори стручна расправа по предлог Законот за јавното обвинителство, ако бидам повикан ќе учествувам во расправата и ќе го искажам своето стручно мисљење изградено во текот на моето […]

(Фото) ХОPOP ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ ВО БЕЛГРАД: Маж си пуkал во главата

 • January 23, 2020
 • Коментари
Вистински хорор се случи вечерва во Белград, пред Парламентот во Србија, каде маж си пукал во главата.     Засега неидентификуваниот маж на возраст од 50. години си пукал во главата со пиштол, пред Собранието, пренесе српскиот портал Курир. Според деталите, тој си пукал во устата, а засега не се знае ни причината за самоубиството, […]

НАПРАВЕТЕ СИ ПАНАКОТА ДОМА – РЕЦЕПТ

 • January 21, 2020
 • Коментари
Панакота со прелив од малини 1. Во сад се ставаат 50 мл. ладна вода и 2 пакетчиња желатин и се оставаат 10-тина минути. 2. Во тенџере на тивок оган се става 1 л. слатка павлака и кога добро ќе се загрее се додаваат 1 л. млеко, 50 гр. шеќер во прав и 1 стапче ванила […]

Охриѓанец на креативен начин ја запроси својата девојка на Водици

 • January 19, 2020
 • Коментари
Охриѓанец на креативен начин ја запроси својата девојка на Водици. Марјан Лаброски од Охрид одлучи на денешниот голем христијански празник да ја запроси својата девојка Катерина на еден уникатен и креативен начин. Среќата нека биде вечност во вашиот дом, а љубовта вечен пријател. Во продолжение погледнете како изгледаше сето тоа:

СТРАШНИ ГЛЕТКИ ОД ШПРИЦЕВИ И ИГЛИ ВО КИСЕЛА ВОДА: Филипче продолжува да ја лаже јавноста за дислокација на “Центарот за зависности”

 • January 18, 2020
 • Коментари
Кон крајот на 2018 година први на протести излегоа жителите на Кисела Вода кои побараа целосна дислокација на Центарот за зависности бидејќи две децении живеат во страв од иглите и шприцевите расфрлани околу објектот.     Во јуни 2019 година граѓаните на Кисела Вода ги собраа шприцевите и иглите од дворот на Центарот за зависници […]

(Видео) ЗА НИКОЛОВСКИ НЕ ВАЖАТ ПАРТИСКИТЕ НАРЕДБИ: Кога тој ги крши сопствените одлуки ќе му ги почитува ли некој друг?

 • January 17, 2020
 • Коментари
Откако вчера им испрати на партиските функционери наредба да не одат во кафеани, Љупчо Николивски денес самиот ја прекрши сопствената одлука, пренесува Курир         Имено на видеото поставено на youtube се гледа како Николовски кој е генерален секретар на СДСМ дивее во кафеана.      

ЗАЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА ПРАВИ ЧИСТКА ВО СУДОТ ПРЕКУ НЕГОВИ ПОДАНИЦИ: Отказ за вработената во судска полиција која вербално ја нападна советникот на Заев -Горан Стаменковски

 • January 15, 2020
 • Коментари
Вработена во судска полиција во Кривичниот суд во Скопје по вербалниот напад доживеан од советникот на Зоран Заев и вработен во судот како шеф на одделението за човечки ресурси Горан Стаменковски доби отказ. Голготата на Виолета Тодорова започнува кон средината на април минатата година, кога Стаменковски вербално ја нападнал, бидејќи не му отворила врата. За […]
Страница 3 од 102«12345 » 102030...Последно »