Category: Uncategorized

ЗАЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА ПРАВИ ЧИСТКА ВО СУДОТ ПРЕКУ НЕГОВИ ПОДАНИЦИ: Отказ за вработената во судска полиција која вербално ја нападна советникот на Заев -Горан Стаменковски

 • January 15, 2020
 • Коментари
Вработена во судска полиција во Кривичниот суд во Скопје по вербалниот напад доживеан од советникот на Зоран Заев и вработен во судот како шеф на одделението за човечки ресурси Горан Стаменковски доби отказ. Голготата на Виолета Тодорова започнува кон средината на април минатата година, кога Стаменковски вербално ја нападнал, бидејќи не му отворила врата. За […]

(Фото) ЗАЕВ СТАНА „СЕКС СИМБОЛ“ ВО СДСМ: „Жените лудуваат по екс премиерот“

 • January 14, 2020
 • Коментари
После Бред Пит, Том Круз, Дејвид Бекам – Зоран Заев стана новиот „секс симбол“ помеѓу понежниот пол во СДСМ. На „лошото момче“ кое го промени името на државата, воведе двојазичност и на колена го клекна  македонскиот народ може да му подзавиди и екс лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски кој своевремено се жалеше дека од толку […]

МОЌЕН ТЕКСТ И ВИДЕО: Епската борба на Србите во Црна гора овековечена и во песна

 • January 14, 2020
 • Коментари
Mанастирот “Пресвета Богородица” во Добрњаци на својот “Jутуб” канал објавија песна “Не дамо светиње”.     Манастирот оваа песна ја објавил на Бадник, а посветена е на бранителите на светите места на СПЦ во Црна Гора    

ПРОНАЈДЕНИ ЧЕТИРИ ТЕЛА ВО БЛИЗИНА НА ДИЗНИ РЕСОРТ: Едно лице приведено

 • January 14, 2020
 • Коментари
Полициjaта од Флорида соопшти дека во дом во гратчето Селебрејшн пронајдени се четири тела, а едно лице е во пpитвор.     Полициските истражувачи ги пронашле тeлата во домот, но не соопштија на кој начин се усмpтени или со какви обвниувања се соочува лицето, кое е притворено. Идентитетот на жpтвите нема да биде објавен додека […]

КАКО ЗАЕВ ЛАЖЕШЕ ЗА ПРИТВОРОТ ЗА ЈАНЕВА: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

 • January 14, 2020
 • Коментари
Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор. Тоа се лажги со опашки. Строго ги деманитрам ваквите лаги бидејќи на лидерската средба кога се отвораше дебатата зошто воопшто се […]

БОРКО НЕ ИМ ОСТАНА ДОЛЖЕН НА СЕВЕРЏАНИТЕ: Ние (репрезентацијата) имаме незавршена работа во Виена

 • January 13, 2020
 • Коментари
По минималниот пораз од Чешка во второто коло од групната фаза на ЕП 2020, за Македонија се уште постојат шанси да влезе меѓу 12-те најдобри екипи во Европа. Треба да се победи на последниот меч против Австрија во вторник во Виена. Тешко, не и невозможно.     После секоја партија во која репрезентацијата губи има […]

МАЛОЛЕТНИК УCMРТИ ПEШАК: На регионалниот пат Тетово-Камењане тешka сooбраќајна несреќа

 • January 12, 2020
 • Коментари
Сообраќајна несреќа е пријавена во 17 часот во СВР Тетово. Возило „рено клио” со тетовски таблици на регионалниот пат Тетово-Камењане управуван од малолетник од Камењане и удрил во пешакот Ќ.О (76). Пешакот добил тешки телесни повреди, по што е пренесен е во клиничка болница Тетово каде дежурен лекар констатирал смрт, информира портпаролот на СВР Тетово, […]

НАСТАВНИЦИТЕ РАБОТАТ ТРЕТА СМЕНА, УЧЕНИЦИТЕ НА ЗИМСКИ РАСПУСТ: Електронскиот дневник функционира после полноќ

 • January 12, 2020
 • Коментари
Учениците се на зимски распуст, но наставниците овие денови, или поточно ноќи, ги користат за си ги исполнат административните обврски со пополнување податоци во електронскиот дневник. Технички проблеми повторно има, па за да избегнат застои во системот, тие навечер внесуваат податоци на учениците. Ова пополнување е нивна законска обврска, а ако не ја исполнуваат на […]

БИКОВИТЕ НАЈМНОГУ СРЕЌА ЌЕ ИМААТ НА ФИНАНСИСКОТО ПОЛЕ: Oва се најсреќните знакови за 2020 година

 • January 12, 2020
 • Коментари
Еве на чија страна ќе биде целата вселена, која пријатно ќе ги израдува претставниците со голема среќа и успеси:       1. Скорпија Најсреќен хорскопски знак за 2020-та година ќе биде Скорпијата. Истата едноставно ќе има извонредна среќа во секое поле од животот, при што претставнците на овој хороскопски знак лесно ќе ги реализираат […]

ВЛАСТА ЗАБОРАВИ НА ВОЈНИЦИТЕ: И на живите и на оние кои што веќе не се помеѓу нас

 • January 12, 2020
 • Коментари
Македонскита армија изминатите три години беше заборавена од власта иако еден од главните стратешки приоритети на Владата на Заев беше членството во НАТО. Војниците заминуваа на НАТО мисии со искинати униформири, со стари чизми, а храната која што ја добиваа во македонските касарни не ги задоволуваше ниту нивните калориски потреби, ниту пак хигиенските стандарди. Со […]
Страница 4 од 103« Прво...«23456 » 102030...Последно »