October 18, 2021, 2:49 am

Ce згaдилe oд coпcтвeнитe злocтopcтвa: Eкипaтa нa Beљa пoвpaќaлa кoга им ги пуштиле нивнитe cнимки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Почна судењето на најопасната криминална група на Балканот.

Велимир Беливук влезе во судница и се соочи на суд. Веља невоља и Марко Мировиќ биле главни организатори на злосторствата и исчезнувањето на во најголем дел навивачи.

Но Веља негирал дека имал врска со исчезнувањето на навивачи и дека тоа се измислици.

Но, кога Обвинителството им ги покажал снимките пронајдени во нивните мобилни телефони преку апликацијата „Скај“ каде што се гледа како ги мелат во машина за мелење месо тие почнале да повраќаат од сопствените злосторства.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This