Ce тpece тлoтo мeѓy Аргентина и Чиле: Peгиcтpиpaн e зeмjoтpec co jaчинa oд 6,4 cтeпeни

Поврзано

„Не играјте си со оган“: Русија со оcтро прeдупредување до САД

Соединетите држави направија непријателски антируски излив со донесување одлука веднаш по Европската унија да воведат нови санкции против Русија,...

Родители внимавајте: Децата го pизиkyваат својот живот за пет минути слава на Тик Ток

Вашето дете може да се фрли под тркалата на автомобил и да го ризикува животот поради новиот предизвик на...

Директорот на ФБИ на pacпит поради yпадот во Конгресот

Директорот на Федералното биро за истраги, Кристофер Реј, денеска е на распит пред сенатскиот Одбор за правосудство, темата се...
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи дека засега нема извештаи за жртви.

Земјотресот се случил непосредно пред полноќ, наведе Американскиот геофизички институт (USGS).

Епицентарот на потресот бил во Аргентина, на 27,6 километри од градот Порсита, на длабочина од 14 километри.

Медиумите јавуваат дека некои куќи во аргентинската провинција Сан Хуан се оштетени и дека еден локален пат е блокиран.

Земјотресот се почуствувал и во главниот град на Чиле, Сантијаго, што се наоѓа на околу 300 километри од епицентарот на потресот.

Latest News

„Не играјте си со оган“: Русија со оcтро прeдупредување до САД

Соединетите држави направија непријателски антируски излив со донесување одлука веднаш по Европската унија да воведат нови санкции против Русија,...

More Articles Like This