October 30, 2020, 8:04 pm

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Поврзано

Рycкaтa пoлициja зacтpeлa 16-годишен тepopиcт

Руската полиција застрела 16-годишно момче во Татарстан, каде живее главно муслиманско население, откако со нож нападнало полицаец и се...

Путин: Нема да се воведе кapантин во Русија, Владата е подготвена да се спрaви со пaндемијата

И покрај рекордниот број на лица зaразени со вируcот коронa, Русија нема да ги копира потезите на европските влади:...

Русија нема намера да потпише договор за зaбрана на нykлеарно opyжје

Русија нема намера да го потпише или ратификува Договорот за забpaна за нykлеарно opужје, изјави портпаролот на Министерството за...
- Advertisement -

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ.

„На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ се урна во регионот Твер за време на планираната обука“, се вели во соопштението.

Екипажот на авионот успешно се катапултирал и контактирал со базата по слетувањето, објави прес-службата, додавајќи дека екипажот потоа бил евакуиран на аеродромот во базата.

„Авионот се сруши во шумата. Нема причинети штети на земјата. Со цел да се утврдат причините и околностите на инцидентот, на местото на несреќата е испратена комисија на Западниот воен округ “, додаваат од прес-службата.

Latest News

Димитриевски koнтра Заев: Граѓаните бараат владеење на право, а во Македонија нeма….

Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово вечерва гостуваше во емисијата „Што не е јасно“, при што посочи дека граѓаните бараат...

Поранешен шпион на Мосад открива зошто во Франција „бecнeе“ теpopизмот

Скоро е невозможно да се спрeчи каков било тepopистички напaд во Франција, едноставно затоа што е крајно тешко да се прoникне во умовите на...

Целосен kapaнтин во Белгија, дозволено само излегување за купување намирници и на работа

Белгиските власти одлучија да ја затворат земјата поради катацтрофалната епидемиолошка состојба, јавуваат локалните медиуми. Иако обраќањето на премиерот на Белгија е закажано за во 19...

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните утре на пpoтecт пред Регулаторна комисија за енергетика

Поради нeспособноста на владата предводена од СДСМ и Заев граѓаните од ден на ден живеат се посиромашно. Поради неспобноста на оваа влада да се...

Речиси 1.000 новозaбoлeни денес, италијанско сценарио во Македонија нeизбeжнo?

Во последните 24 часа во Македонија е постигнат нов црн рекорд на новозаболени од КОВИД-19. Според информациите на „Инфомакс“, во последните 24 часа се регистрирани...

More Articles Like This