October 27, 2021, 7:51 pm

Ce oднecyвaл aгpecивнo и ce oбидeл дa нaпaднe лekap – пpивeдeн житeл oд Тетово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тетовец е приведен откако синоќа се обидел да натепа лекар во Клиничката болница Тетово.

„Ј.А.(43) во болницата се однесувал агресивно и се обидел физички да го нападне лекарот“, соопшти МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Коњановски: Кондовски нема проекти, ги копирал проектите кои СДСМ ги вети во 2017, но не ги направи, четири години исти лаги

„Нашата програма е направена според принципот на компетентност, отчетност, одговорност, но и точна финансиска конструкција на тоа што треба...

More Articles Like This