October 23, 2020, 3:38 am

CEKC АФЕPА ЈА ВО3HEМИPИЛА МОСКОВСКАТА ПОЛИЦИЈА: Ја позајмила униформата на сестрата полицајка за да снима cekcи фотосесија

Поврзано

Сузана Гавазова подарува фустани – Еве што треба да направите за да добиете

Познатата фолк пејачка Сузана Гавазова важи за личност која постојано е средена од глава до пети и за човек...

ВАЖHA ИНФОРМАЦИЈА ЗА СИТЕ ПОТРОШУВАЧИ: Гледајте ги бројките на тетрапак пакувањата кога пазарите

Сигурно додека пазарите во најблискиот маркет сте забележале дека има бројчиња на тетрапак пакувањата. Во некои земји бројките се...

ТАБЕЛА ЗА ТЕЖИНА: Колку килограми треба да имате според градбата, возраста и висината

Идеалната тежина е онаа која е оптимална за вашето добро здравје, но сепак постојат одредени граници. Трендот за претерано слабеење...
- Advertisement -

На фотографиите е девојка облечена во полициска униформа која заводливо гледа во камерата.

Една Русинка предизвикала вистински немир во редовите на московската полиција бидејќи одлучила да направи неколку фотографии во полициска униформа во просториите на полициската станица.

VK/принтскрин

Бурата на друштвените мрежи не стивнува бидејќи во тек е лута расправа за тоа дали нејзината предизвикувачка фотосесија е срамота за руската полиција или одлична реклама.

VK/принтскрин

На фотографиите е девојка облечена во полициска униформа која заводливо гледа во камерата. На другите фотографии се изменува во сексапилни пози. По кратката истрага медиумите откриле дека не станува збор за вистинска полицајка, туку за сестрата на една полицајка која одлучила да ја позајми униформата и да си направи секси фотосесија.

Засега не е познато дали полицајката е вмешана во случката, а московската полиција рекла дека ја истражува позадината на овој инцидент.

На руската друштвена мрежа ВКонтакт жеcтоко се расправа за фотографиите. Многу од нив сметаат дека полициската станица не е место за cеkcи снимања бидејќи полицајците и другиот персонал кој таму работи би требало да има попаметна работа од тоа.

„Девојката е преубава. Мене не ми пречи. Поминав 30 години во полиција и сметам дека со ова никого не навредила. Барем мене не“, напишал корисникот Павел Мазуренко обидувајќи се да ѝ ја одбрани честа.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This