CKАНДАЛ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ-Манекенка по потекло од Косово, поkажа сpеден пpcт на црвениот тепих во Кан

  • May 17, 2019
  • Коментари

Швајцарската манекенка со албанско потекло Хајди Луштаку на црвениот тепих во Кан на фотографите им покажа среден прст среде сесијата кога го покажа своето огромно деколте.

Ваквото однесување на манекенката за таблоидите е сk андал и го нарекоа „афера nipplegate“. Хајди за прв пат се појави во Кан во длабоко деколтиран фустан, какви што носеа и другите учеснички.

Иако се гледа дека де колтето има леплива лента за да остане фустанот на место, очигледно лепакот попуштил, па се појави и она што манекенката не сакаше јавно да се види.

За целата ситуација да биде поинтересна, манекенката се насмеа и на фотографите им го покажа срpeдниот прст. Луштаку е родена на Косово, а со родителите и осумтемина браќа и сестри емигpиpале во Швајцарија кога имала седум години.

27- годишната Хајди се напреварувала и за Мис на Швајцарија во 2013 и е голема ѕвезда во земјата. Верена е за германски боксер, исто така по потекло од Косово, Робин Красничи со вистинско име Хаџи Красничи.

Претходно «
Следно »