Ckршен од болka: Скоти Пипен го изгyби синот

Поврзано

„Форбс“ oткpи кoj e нajвpeдeн клyб вo cвeтoт

Финансискиот магазин „Форбс“ ја објави денеска своја годишна листа на највредни спортски клубови во светот, на која петта година...

Во продажба билетите за Европското првенство во ракомет, ова се цените

Машката репрезентација ќе игра против Словенија, Црна Гора и Данска на Европското првенство во Унгарија и Словачка следната година....

Лазаров: На секој мeч ќе одиме на победа, ако играме како што умееме, не е важно кој ќе ни биде pивaл

Македонската ракометна репрезентација доби тешка група на денешната ждрепка за Европското првенство 2022, но Лазаров вели дека нема изговори,...
- Advertisement -

Страшна трагедија се случи во семејството на легендарниот НБА кошаркар Скоти Пипен- неговиот син Антрон, почина на 34- години.

Славниот НБА кошаркар кој во текот на кариерата шест пати го освојуваше прстенот, на Твитер ја објави тажната вест.

Скршен сум затоа што вчера му реков збогум на мојот прв син Антрон. Двајцата ја делевме љубовта кон кошарката и имавме бројни разговори за спортот, напиша Пипен.

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This