October 24, 2021, 6:06 am

Ckaндал во Хаг: Програмот со дokaзи пpoтив Хашим Тачи „случајно“ се избришал

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Програмот со докази против поранешниот претседател на Хашим Тачи се избришал ,објави објави специјалното обвинителство во Хаф. Клер Лосон, која е дел од обвинителството се пожалило во потешкотии во работата на компјутерскиот програм во кој се внесуваат докази и списи.Исто така исчезнале голем број докази.

Поради овие „технички“ пробелми Трибуналот ќе работи и во текот на летото кога се очекува и почетокот на процесот против некогашниот командант на УЧК.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This