September 18, 2021, 8:26 am

Coнчeвo вpeмe co мaлa дo умepeна oблaчнocт – пoплaднe кpaткoтpaeн дoжд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степени.

Во Скопје, претпладне сончево со мала, а попладне со умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 29 степени.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Кој е најбезбедниот град во светот?

Копенхаген е најбезбедниот град во светот, според индексот објавен од Economist Intelligence Unit во Лондон, во кој се рангирани...

More Articles Like This