Cocтoјбaтa нa Koвид-19 во Скопје: Еве вo кoи oпштини најмногу “вpиe”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од почетокот на епидемијата од коронавирус во Скопје се заразиле 9654 граѓани. Во моментов бројот на активни случаи е 2515.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

Чаир – 109

Гази Баба – 256

Аеродром – 505

Карпош – 417

Центар – 433

Кисела Вода – 296

Ѓорче Петров – 198

Бутел – 97

Шуто Оризари – 14

Студеничани – 3

Сарај – 16

Арачиново – 7

Илинден – 35

Сопиште – 17

Чучер Сандево – 8

Петровец –13

Зелениково – 7

Странец – 11

Нераспределен- 73

Latest News

Иcтpaжyвaњe: „Cпyтник лajт“ eфикacнa и вo кoмбинaциja co дpyги вakцини

Вакцината Спутник лајт покажува висока ефикасност во комбинација со вакцините АстраЗенека, Синофарм и Модерна во Аргентина, соопшти прес-службата на...

More Articles Like This