Cooбpaќajкa вo Автокоманда: Ce cyдpиja aвтомoбил и кaмиoн – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -

Сообраќајна несреќа се случи во Автокоманда при што се судрија автомобил и камион. Предниот дел на автомобилот е смачкан. 

Незгодата се случила на раскрсницата после хотелот Континентал во скопската населба Автокоманда. Поради вршењето на увид, лентата од булеварот која е во правец кон Центар и Битпазар е затворена, а возилата се пренасочуваат од Ќерамидница или пак Железара.

Луѓето кои се на лице место велат дека има метеж. Засега нема податоци за повредени. 

Извop: faktor.mk

Latest News

Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум: Како можеме да ја зајакнеме регионалната cолидарност во поглед на научените лекции?

Во рамки на учеството на претседателот Стево Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум кој се одржа на тема: „Иновативна дипломатија:...

More Articles Like This