October 19, 2021, 4:40 pm

Cooбpaќajкa кaj хoтeлoт „Кoнтинeнтaл“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ЦУКС известува дека на булеварот Александар Македонски во насока на движење од кружниот тек кај Хотел Континентал кон излез на Скопје во близина на Хотелот, се случи сообраќајна незгода.

Затоа Центарот апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот особено ако се движат кон овој потег.

Очевидци на местото на настанот велат дека сообраќајот е во хаос и дека колони возила се забележуваат дури до Автокоманда.

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This