October 19, 2021, 3:10 pm

Cooбpaќajкa нa пaтoт Ресен-Охрид: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, пoвpeдeни нeкoлкy лицa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 11.07.2021 во 18.50 било пријавено дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, во близина на превој Буково, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо”, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Н.(26) од с.Кравари, битолско, и патничко возило „фиат пунто”, со охридски регистарски ознаки, управувано од Т.Н.(48) од с.Златари, ресенско.

Во незгодата возачот Т.Н. и малолетна сопатничка од истото возило се здобиле со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобиле уште двајца сопатници од двете возила, С.Н.(44) од с.Златари и Н.Б.(32) од с.Раштани, констатирани во болницата „Св.Еразмо”, Општата болница-Охрид и во Клиничка болница-Битола.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Latest News

(Видео) Пецаков: Дa зacтaнeмe цвpcтo зa пoбeда вo втop кpyг, a пoтoa пpoeкти, paбoтa и пoбeди

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, истакна кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Охрид, Кирил Пецаков. -Власта во Охрид...

More Articles Like This