October 20, 2021, 9:16 pm

Cooбpaќajкa нa пaтoт Paдoвиш-Cтpyмицa: Cooбpaќajoт e вo пpeкин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај месноста викана „Клучка Струмица“ од 9 часот е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Причината за прекинот е сообраќајна незгода. Возилата се пренасочуваат по стариот пат.

Повеќе информации во текот на денот.

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This