Cooбpaќajна ги „изгope“ тeтовчани – 117 kaзни зa еден ден

Поврзано

- Advertisement -

Денеска (15.05.2021) на подрачјето на СВР Тетово спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 117 возачи. Од нив 39 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 12 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Latest News

Cpбиja и Црна Гора cлeднaтa нeдeлa ќe ги зaпoчнaт пpeгoвopитe зa члeнcтвo вo ЕУ

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија...

More Articles Like This