December 8, 2021, 5:11 am

Cooбpaќajнa нeзгoда во Тетово: Со „пeжо“ yдpил во пeшaк и избeгaл – пeшaкот ce здoбил co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска” патничко возило „пежо” удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово и се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This