December 8, 2021, 4:21 am

Cooбpaќajнa нeзгoдa во скопско: Мaлолeтен пeшак тeшкo пoвpeдeн oткaкo бил удpeн oд aвтoмoбил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 01.09.2021 во 17.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Рашче-с.Долно Свиларе, скопско, патничко моторно возило „фолксваген голф” со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К.(24) од с.Рашче, удрило во малолетен пешак од с.Долно Свиларе.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This