December 5, 2021, 8:43 am

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Битола: Beлocипeдиcт тeшko пoвpeдeн oткaкo бил удpeн oд автомобил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 02.09.2021 во 19.43 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Солунска“ во Битола, патничко моторно возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј.(21) од Битола, удрило во велосипед управуван од З.В.(50) од Битола.

Во незгодата З.В. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Latest News

Зошто и вакцинираните може да се заразат со вирусот? – Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид

Ризикот од инфекција со корона вирусот постои и покрај тоа што некои од луѓето се вакцинирани, се зависи од...

More Articles Like This