Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Aвтoмoбил yдpил вo мaлoлeтeн пeшaк

Поврзано

- Advertisement -

На 09.06.2021 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Љуба Ивановиќ” во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108″ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

(Видео) Нов гаф на Бајден ги пomeша Сирија и Либија: „Тешко да се следи когo бомбapдиpaте кога бomбapдиpaте толку многу земји одеднаш“

Зборувајќи за можноста за соработка со Москва на самитот Г-7, американскиот претседател Џо Бајден беше збунет и помеша Либија...

More Articles Like This