May 16, 2021, 11:01 am

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Paдoвиш: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, eднo лицe тeшko пoвpeдeнo..

Поврзано

- Advertisement -

На 03.05.2021 во 12.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на бул. „Александар Македонски” во Радовиш се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра”, со радовишки регистарски ознаки, управувано од М.К.(46) од Радовиш и патничко возило „фолксваген поло”, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од М.К.(29) од Радовиш.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила М.К., констатирани во Здравствен дом Радовиш.

Увид на местото извршила екипа на Полициска станица Радовиш.

Latest News

Гутереш зaпpeпacтeн oд cтpaдaњaтa нa цивилитe вo Гaзa

Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш е „шокиран“ од страдањето на цивилите во Газа, рече неговиот портпарол. „Генералниот секретар е...

More Articles Like This