September 28, 2021, 11:58 am

Cooбpaќajнa нeзгoдa нa пaтoт Пробиштип-Штип: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, нeкoлкy лицa ce пoвpeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.06.2021 во 12.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Пробиштип-Штип, кај с.Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген” со штипски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(20) од Пробиштип и патничко моторно возило „фиат панда” со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Р.(70) од Пробиштип.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата возачи, а со телесни повреди се здобила сопатничката Ц.Р.(68) од возилото „фиат панда”, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Latest News

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше...

More Articles Like This