October 21, 2021, 12:53 am

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Охрид: Ce cyдpиja aвтoмoбил и мoпeд – вoзaчoт нa мoпeдот ce здoби co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.09.2021 во 21.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на кружната крстосница на булеварот „Туристичка” и улицата „Стив Наумов” во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет” со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) и мопед со охридски регистарски ознаки, управуван од В.И.(51), двајцата од Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во болницата „Св.Еразмо” во Охрид.

Увид на местото извршила екипа на СВР Охрид.  

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This