Cooбpaќajнa нecpeќa вo Прилеп: Moтoциклиcт тeшko пoвpeдeн пpи cyдиp co aвтoмoбил

На 25.04.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул. „Трајко Николоски” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.П.(50) од Прилеп и мопед „апен А-6″, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.В.(66) од Прилеп.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.