October 21, 2021, 12:57 pm

Cooбpaќajнa нecpeќa вo Струмица: Aвтoмoбил yдpи вo вeлocипeдиcткa – жeнaтa ce здoбилa co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 23.09.2021 во 08,45 часот било пријавено дека во Струмица на бул.”Ленинова” после крстосницата со ул.”Цветан Димов” патничко моторно возило “цитроен” со струмички регистарски ознаки управувано од К.Т.(39) од Струмица удрило во велосипед управуван од Л.С.(56) од Струмица.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.С., констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Latest News

(Фото) За мoдepнo Скопје: Со 250 нoви eкo aвтoбycи дo пoдoбap гpaдcки пpeвoз, пopaчa Арcoвскa

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките...

More Articles Like This