October 18, 2021, 3:02 am

Cyдap нa двa вoзa вo Чешка – дeceтици лицa ce пoвpeдeни вo нecpeќaтa, нa тepeн пpиcтигнaa cпacyвaчки хeликoптepи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Два воза се судрија во Чешка во близина на Плзен, пренесуваат регионалните медиуми.

Според информациите кои ги пренесуваат, во несреќата се повредени десетици луѓе.

Полицијата соопшти дека на местото на несреќата пристигнаа спасувачки хеликоптери.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This