January 23, 2021, 9:11 am

Eдeн oд нajглacнитe пpoтивници нa ЛГБТ зaeдницaтa вo Унгарија пpиcycтвyвaл нa гej opгиja вo Брисел

Поврзано

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Хopop cцeнa вo Белорусија: Мaж ce caмoзaпaли пpeд згpaдaтa нa Bлaдaтa во Минск

Триесет и пет годишен маж истури течност и се самозапали пред зградата на Владата во центарот на Минск, во близина на...

По oвa ќe ги зaбopaвитe плaнoвитe зa 2021: Германски инфekтoлoг oткpи шokaнтнa пpoгнoзa зa Koвид-19

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за...

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА БECHА НА ФAJ3ЕР: Нема вakцини -Xpватска ќе ја запре вakцинацијата, Полска и Италија ќе тужaт

Најголем број од земјите од ЕУ добиле за половина помалку од договорените количини Некои се снаоѓаат со итно одобрување на...
- Advertisement -

Унгарскиот европратеник Јозеф Жајер, кој доаѓа од ултрадесничарска политичка партија блиска до партијата на Виктор Орбан, утрината е уапсен откако се обидел да избега по полициската рација која влегла во кафуле да растури геј оргија по анонимна пријава.

Полицијата прекина секс забава на која присуствувале 25 луѓе, меѓу нив унгарскиот европратеник, други политичари и дипломати.

Сите тие биле на геј оргија, наведуваат неколку унгарски портали, а пронајдено е големо количество дрога и алкохол.

Полицијата ги обвинува за кршење на мерките за корона вирус.

Унгарскиот европратеник признал дека бил во кафулето, но негирал дека користел дрога.

Тој поднесе оставка и побара да го сфатат ова како негова лична слабост. Жајер се обидел да избега од задната врата на кафулето кога влегла полицијата.

Им се извини на семејството, партијата и јавноста во Унгарија без да го спомне секс скандалот за кој пишуваат белгиските медиуми, туку за кршење на ковид протоколите.

Latest News

(Видео) Hoв peкорд – 290 км/ч на автопатот Скопје-Тетово

На социјалната мрежа Тик-ток се појави видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км...

More Articles Like This