Eпидeмијaтa ќе ecкaлирa, здравствениот систем е на работ од пpoвaлијaтa

Поврзано

Заев цeлосно ја ykинува позицијата на Шекеринска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев планира целосно да ја укине позицијата заменик-претседател на партијата што во моментот ја извршува...

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

Први сме по cмpтнocт, последни по имyнизација: Албанската опозиција бара остaвки од Венко Филипче и Илир Хасани

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние...
- Advertisement -

На Заев и Филипче во прв план им се тендерите, а на здравјето на граѓаните не ни помислуваат. Бројот на заразени од корона вирусот се движи кон 10 илјади, а бројката на починати кон 500.

Ковид-19 само ја потврди неспособноста на Заев и СДСМ, како и на нивниот Филипче да менаџираат со здравствениот систем. Здравствениот систем го доведоа до работ на провалијата, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„Заев, СДСМ и нивниот Филипче со системскиот поткуп на населението станаа кластер на корона. Наместо дел од решението, станаа дел од проблемот. Наместо решенија и креирање здравствена политика се фрлија на политикантство кое е недозволиво. Македонија ја направија црна точка во регионот и пошироко. Не знаат дали ова е пик на првиот бран или втор бран. Не мислат како да се справат со кризата предизвикана од корона вирусот. Мора да се стави крај на политикантството на СДСМ“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This