EBAKУАЦИЈАТА ВО СРБИЈА ПОЧНУВА ВЕЧЕРВА: Четворица срби се враќаат дома

Поврзано

Седуммина пoчинaти и 250 новозaболeни во Косово

Косовскиот Институт за јавно здравје денеска регистрира седуммина починати и 250 новозаболени. Позитивен на коронавирус е и косовскиот премиер Авдулах...

Летувајте на море за само 170 евра и никој нема да ви бара ПЦР тест

Бидејќи како последица на пандемијата коронавирус на сила во земјите од ЕУ забранет е влезот на македонските државјани, се...

Се зaпали вoeн магацин во Црна Гора

Пожaрникарите се обидуваат да го стават под контрола големиот пожaр што го зафатил дворот на стариот вoeн магацин во...
- Advertisement -

Еден од четворицата српски државјани престојувал во Хубе, кинеска провинција , 300 км од провинцијата Вухан. Тој се обидел сам да излезе од земјата , но не успеал, па се обратил до амбасадата на Србија.

– Српската амбасада им платила на кинезите да го превезат до аеродром и тој заедно со останатите тројца срби ќе заминат за Франција, па во Србија, истакнува извор за српските медиуми.

Откако ќе слета во франција, а сеуште не е познато каде, ќе биде сместен во карантин, за што се запознати четвороцата граѓани на Србија.
-Сите знаат дека ќе одат во карантин, Французите им испратиле упатство за карантин, што треба да работи и како да се однесуваат-наведува истиот соговорник.

Latest News

(Видео) Голем пожaр во Калифорнија, огнената стихија се шири веќе четири дена

Пожарот наречен Епл Фајр, кој се распламти во петокот во Калифорнија, а кој досега се ширеше во округот Риверсајд...

(Видео) Мајка ископала тунел за да го извади синот од зaтвop

51-годишна жена од Украина се обидела да ископа тунел, како би го ослободила нејзиниот син кој е во зaтвop. Сега и самата е соочена...

Седуммина пoчинaти и 250 новозaболeни во Косово

Косовскиот Институт за јавно здравје денеска регистрира седуммина починати и 250 новозаболени. Позитивен на коронавирус е и косовскиот премиер Авдулах Хоти, кој објави дека своите...

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната заработка може да плати над...

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап до федералните фондови со цел...

More Articles Like This