Ekcпeрт за мониторинг од ЕУ pacпали: Ce додeкa се држите до мaкeдонcката нapодна поговopка, Haведната глaвa caбја не ја ceче, виe нe живeeте тyкy пpeживyвaтe

Поврзано

(Видео) Пандов: Секој еден од нас треба да се разбуди и во недела пред Владата со срце и љубов да побара правда и слобода...

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ  Александар Пандов во денешното издание на "Неделен брифинг" на Инфомакс порача дека секој...

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...
- Advertisement -

Експерт на ЕУ кој работи на проект кој врши мониторинг на работата на високи државни службеници ги испровоцира поддржувачите на власта откако го кажа својот крајно негативен личен став за актуелните состојбите во Македонија.

“Секој нов ден во Скопје ми буди сеќавања од 90′. Интелектуалците дома, простотилок ја води државата. Воени профитери, празни зборови, лоповлук, сиромаштија”, пишува Лука Андраши.

“Се додека се држите до македонската народна поговорка “Наведната глава сабја не ја сече”, вие не живеете туку преживувате.

Не може ставот “Секаде е исто”, да биде утеха за вашата ситуација. Не е секаде исто, Словенија е 30 години пред Хрватска и Унгарија, потоа има разлика од 10 години па доаѓа Србија. Бугарите паднаа последниве три години. За да ја промените состојбата мора да го промените светогледот”, пишува европскиот експерт кој испровоцира жестоки реакции од поддржувачите на власта кои го напаѓаат за неговиот искрен јавен став.

Latest News

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...

More Articles Like This