Hа м*јкати п!тк@та: Политико со навpeди за внуката на Борјан Јовановски

Поврзано

Бабиш: Во Чешка „пеколот“ допрвин ни претстои пред нас

Премиерот на Чешката Република предупреди на „пеколните денови“ пред нас, бидејќи земјата продолжува да страда од еден од најголемите...

Сертификат ќе добијат само лицата кои примиле вакцина одобрена од Европската унија?

Европската унија е на пат да донесе контроверзна одлука која ќе доведе до силна дискриминација. Одлуката за сертификат за...

На нacилните пpoтеcти за „Монструм“ Американско знаме во први редови: Амбасадата на САД треба веднаш да се огради

Илјадници демонстранти во моментот кај ТЦ Мавровска протестираат за пресудите во случајот „Монструм“. На овие насилни протести за слобода...
- Advertisement -

Сексистички навреди врз новинарка на Македонската информативна агенција дописничка од Брисел Тања Милевска од страна на еден од главните медиумски тупаници на СДСМ и Зоран Заев.

Сопственикот на мактел.мк Саше Ивановски нервозен поради критиките на Милевска за интервјуто Заев за БГНЕС прво ја прозива дека заедно со други луѓе немала визија за иднината на што таа одговара со прашање дали нарачката за нападот дошла од советникот за медиуми на Заев Марјан Забрчанец.

По прашањето Ивановски брутално ја навредува на сексуална и животинска основа.

Ивановски ја нарекува Милевска коза а го споменува и половиот орган на нејзината мајка.

Мајката на Тања Милевска е Светлана Јовановски која беше новинарка по што од страна на владата на Заев е вработена како одговорна за комуникации во македонската амбасада во Брисел. Нејзин брат и вујко на Милевска е новинарот Борјан Јовановски.

За говорот на омраза на Ивановски утре се очекува да реагираат новинарските здруженија.

Саше Ивановски преку својот портал објавува реклами за дваесетина македонски компании кои преку него учествуваат во говорот на омраза кон новинари и други луѓе.

Latest News

(Видео) Со официјалниот молк Заев и Пендаровски не се ништо повеќе од полтрони и соработници на Радев во понижyвањето на Македонија

Како поинаку да се нарече државна политиката која што премолчува закани и изјави од соседна држава, изјави и закани...

More Articles Like This