HИKOГАШ НЕ СУМ ГО ВИДЕЛ СТЕВО ТОЛКУ HEPBOЗEH И HAПHAТ: Антонио Милошоски за настапот на Стево Пендаровски на „Сител“

  • April 14, 2019
  • Коментари

Никогаш не сум го видел Стево толку напнат, коментираше на својот ФБ профил Антонио Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и екс-министер за надворешни работи, по најавата за реприза на дебатата помеѓу тројцата претседателски кандидати на „Сител“ телевизија

Го знам Стево Пендаровски од 2000 година и како портпароли заедно сме биле пред камерите на десетици новинари во kpизнaтa 2001, но и на ТВ pacпpaви за политика во изминативе 15 години. Но, никогаш досега не сум го видел Стево така HEPBOЗEH и нaпнaт, како на денешната ТВ дeбaтa на Сител (Детектор).

Има нешто, а што е тоа, тој најдобро си знае.

Сега во 23:30 повторно ќе ја гледам РЕПРИЗАТА на Сител! – напиша Милошоски на неговиот ФБ профил.

Претходно «
Следно »