October 18, 2021, 1:54 am

Haд 2.000 cтoпaнcтвeници викeндoв ce вakциниpaлe вo Србија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повеќе од 2.000 стопанственици, членки на Стопанската комора на Македонија, викендов во Србија се вакцинираа против КОВИД.

Примија „АстраЗенека“ во спортската сала „Чаир“ во Ниш, а како што велат од Комората за МИА, ревакцинацијата им е закажана на 19 и 20 јуни 2021.

-Ова е прва ваква акција. Ја организиравме со поддршка на Стопанската комора на Србија во рамки на Коморскиот инвестициски форум (КИФ), истакнуваат од Комората.

Според Стопанската комора се поминало во најдобар ред, а македонските стопанственици, и покрај големиот број граѓани кои вчера дошле непријавени за вакцинација, завршиле со имунизација до 20 часот.

-Во оваа прва акција практично овозможивме вакцинирање на членките кои се дел од органите и структурите на управување на Комората, а бројот на вакцини го определи српската Комора за секоја од коморите-членки на КИФ, нагласуваат за МИА од Стопанската комора на Македонија.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This