November 28, 2020, 3:51 am

Haпaдитe нe пpecтaнyвaaт: Двe лицa од Скопје билe кacнaти oд кyчињa cкитници

Поврзано

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист,...

(Фото) Пpивeдeни двe лицa: 3aплeнeти 36 килoгpaми mapихyaнa

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Единица за недозволена трговија со дрога при Бирото за јавна безбедност до...

Извpшeни пpeтpecи вo Кондово и Скопје, пpивeдeни kpaдци

Полициски службеници од ЕВР-ОКР Ѓорче Петров, по претходно добиена судска наредба во врска со извршена тешка кражба, на 26.12.2020...
- Advertisement -

На 27.10.2020 во 11.30 часот во Полициската станица Центар, Е.Г.(42) од Скопје пријавила дека на кеј на реката Вардар била касната од куче скитник.

На 27.10.2020 во 12.30 часот во Полициската станица Драчево, Л.З.(51) од Скопје пријавила дека во близина пазарот во населбата Драчево била касната од куче скитник.

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This