October 21, 2021, 12:55 am

Hajгoлeм гpaбeж нa кpиптoвaлyтa – хakepи уcпeaлe дa ykpaдaт 600 милиoни дoлapи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Хaкери успеале да украдат околу 600 милиони долари во криптовалти од децентрализираната финансиска платформа Поли нетворк, пренесува Си-Ен-Ен, кој додава дека тоа е најголемиот грабеж откако постои таа индустрија.

Ранливоста во Поли мрежата им овозможила на ограбувачите да избегаат со парите, соопштила платформата, молејќи ги напаѓачите да ги вратат парите.

„Количината на пари која сте ја хакнале е најголемата во историјата на децентрализирани финансии. Парите кои сте ги украле доаѓаат од десетици илјади членови на крипто заедницата. Треба да поразговараме и да најдеме решение“, соопштила Поли мрежата на „Твитер“.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This