August 5, 2021, 10:11 am

Heнopмaлнa paбoтa: Мajка cи ги y6и тpитe мaлoлeтни ќepки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во Виена уапси мајка, жителка на Непал, која ги убила своите три малолетни ќерки.

Жената, која наводно се развела од сопругот, утрово, нешто по пет часот, повикала полиција и рекла дека ги убила децата и дека се обидела да изврши самоубиство.

Таа ги загушила своите три ќерки – бебето старо осум месеци и девојчиња на возраст од три и девет години.

Кога полицијата дошла до станот во 22 винески округ, ги затекнала безживотните тела на трите девојчиња, а едното дете давало знаци на живот, но и покрај борбата на лекарите за нејзиниот живот, таа починала во болница.

Според полицијата, обидот за самоубиство не предизвикал повреди опасни по живот. за жената.

Latest News

(Видео) Девојка добила епилептичен напад откако и ставиле дрога во пијалокот

Сакајќи да ја алармира јавноста и да укаже на опасноста со која се соочуваат младите, особено децата кои сè...

More Articles Like This